pobierz ofertę w pdf
+48 698 692 949
Otrzymaj od nas prezent

Blog

Wróć
06 października 2016 Aktualności Artykuły

Jak pracujemy z przyszłymi liderami w nowych technologiach – ICT BootCamp w Wilkasach

W zeszłym tygodniu w Wilkasach na Mazurach odbył się największy w Europie obóz (120 uczestniczek) dla studentek chcących tworzyć przyszłość nowych technologii. My również mieliśmy okazję dołożyć do tego cegiełkę, na zaproszenie Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, która wraz z Intelem zorganizowała ICT BootCamp (obóz z zakresu ICT, czyli Information and Communication Technology).

Gosia Bochińska z naszego zespołu poprowadziła na obozie warsztat z AlumnITkami, czyli absolwentkami programu dla zdolnych studentek uczelni technicznych w zeszłym roku. Dotyczył on charyzmy lidera i zgodnie z tym, co uważa Gosia Bochińska – umiejętności, które każda osoba może posiąść, a które czynią je osobą aktywną i liderem w swoim środowisku, niezależnie od jej formalnych kwalifikacji ani pozycji w organizacji.

Ten temat to jedynie przykład obszaru umiejętności miękkich, który rozwijamy u specjalistów w nowych technologiach oraz studentów uczelni technicznych. Istnieje cała gama umiejętności, które dla tych ludzi są narzędziem, aby mogli iść dalej i aby stali się nie tylko ekspertami w swojej dziedzinie, ale także sprawiali, że ich wiedza jest przekazywana dalej, a inni chcą z nimi współpracować i zarażają się od nich pomysłami. Podobne warsztaty prowadzimy co roku w Microsofcie, który tworzy całoroczne programy dla najwybitniejszych studentów, takie jak np. program dla Microsoft Student Partnerów. Akurat niedawno we wrześniu mieliśmy okazję przez kilka dni prowadzić warsztaty w Microsofcie i wspierać tych młodych specjalistów w kształtowaniu umiejętności prezentacji i wystąpień publicznych. Do podobnych projektów należy nasza współpraca z zespołem budującym kolejnego polskiego satelitę PW-Sat2. Więcej o tym możecie przeczytać w tym wpisie na blogu.

A co do ICT BootCampu – szykujcie się na przyszłą edycję i informujcie znajome studentki o tej inicjatywie! Jest ona zaplanowana na wiele lat i jest jednym z działań na rzecz budowania zintegrowanego ekosystemu wspierania rozwoju kobiet i dziewcząt w i dla nowych technologii. W tym roku podczas inauguracji dr Bianka Siwińska, dyrektor Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, powiedziała do uczestniczek: „[ICT BootCamp] to jest takie miejsce, które ma gromadzić fajne, utalentowane, ambitne i otwarte dziewczyny studiujące kierunki związane z nowymi technologiami. To wy, Wasze pokolenie, i konkretnie Wasza grupa tworzyć będziecie przyszłość nowych technologii! Bo one bardzo, bardzo potrzebują kobiet i ich świeżego spojrzenia i świetnych pomysłów. A także zaanagażowania i odpowiedzialności. Podczas obozu uczestniczki spotkały się podczas obozu z legendą informatyki, prof. Markiem Hołyńskim, uczyły się zaawansowanego programowania, design thinking oraz rozwijały swoje umiejętności miękkie, chociażby podczas warsztatu z Gosią Bochińską, a także spotykały się z mentorkami.

Pełniejsza relacja z ICT BootCamp:

https://www.stypendiadladziewczyn.pl/aktualnosci/37-kobieca-przyszlosc-it-na-mazurach (publikowane zdjęcie również pochodzi z ich strony).

 

 

www.stypendiadladziewczyn.pl

www.stypendiadladziewczyn.pl

tagi: , , , ,
Wróć